Sie 26, 2012

Odpust ku czci Przeniesienia Relikwii św. Kazimierza

Jak co roku w ostatnią niedzielę sierpnia przeżywaliśmy w naszej Parafii odpust ku czci św. Kazimierza. Tradycyjnie, w sobotę wielu parafian przystąpiło do sakramentu pokuty i pojednania i równocześnie uczestniczyło w adoracji Najśw. Sakramentu. Wieczorem zgromadziliśmy się licznie na cmentarzu parafialnym, aby w Eucharystii polecać Miłosierdziu Bożemu dusze zmarłych parafian.

Uroczystość odpustową uświetnił swoją obecnością ks. prałat, dr hab. Janusz Królikowski profesor UJPII w Krakowie. Głosił słowo Boże, w którym przypomniał nam troskę rodziców św. Kazimierza o jego prawe i szlachetne wychowanie. Tym samym uwrażliwił, zwłaszcza rodziców i wychowawców do zwiększenia wysiłków mających na celu roztropne wychowywanie swoich dzieci, którego fundamentem powinna być bojaźń Boża. Na zakończenia każdej Mszy św. przed Najśw. Sakramentem modliliśmy się w Litanii do Św. Kazimierza o łaskę umiłowania Jezusa w Eucharystii i jego Matki Maryi.

Św. Kazimierzu nieustannie módl się i wstawiaj się za nami u Boga.

Sie 25, 2012

Kościół parafialny w Radgoszczy na pocztowym znaczku

Dla upamiętnienia 150 rocznicy konsekracji naszego kościoła, która miała miejsce 8 lipca 1862 r. wydany został okolicznościowy znaczek pocztowy. Przedstawia on pięknie odrestaurowany nasz kościół parafialny - po zakończeniu renowacji oraz piękną różę, będącą podziękowaniem Panu Bogu za błogosławieństwo w czasie 6 letnich prac remontowo-renowacyjnych.

Znaczek ukazał się w nominale 1, 30 zł – koszt jego wykonania 3, 50 zł, rozprowadzony będzie w cenie 5 zł. przez dzieci ze Szkolnego Koła Caritas. Skromny dochód będzie przeznaczony na pomoc dla potrzebujących rodzin w naszej parafii. Zapraszamy do rozsławiania naszego kościoła po całym świecie.

Sie 25, 2012

Kalendarz parafialny 2013

Polichromia naszego kościoła nabiera pięknego wyglądu, bo wraca do pierwotnego stanu. Odrestaurowane zostały już w całości: polichromia prezbiterium, kaplicy Matki Bożej i kaplicy Pana Jezusa, połowa sufitu oraz ściana południowa. Trwają prace przy drugiej połowie sufitu i drugiej ścianie bocznej. Koszty renowacji są olbrzymie. Koszt renowacji tylko całego sufitu w nawie głównej to kwota 252 900 zł.

W celu ukazania szerszemu gronu społeczności nie tylko lokalnej naszego kościoła i pozyskania środków na jego dalsze odnawianie Ks. Proboszcz przygotował kalendarz parafialny na rok 2013. Zawiera zdjęcia pięknie odnowionej polichromii kościoła oraz papieskie intencje misyjne na każdy miesiąc. Warto w tych intencjach codziennie się modlić.

Zachęcamy do zakupienia kalendarza i ofiarowania w ten sposób swojego grosza - cegiełki na renowację kościoła.

Sie 23, 2012

Nasz kościół znowu piękniejszy...

Zbliżający się odpust, z okazji Przeniesienia relikwii św. Kazimierza królewicza, stał się okazją do zrealizowania kolejnego etapu upiększenia naszego kościoła parafialnego. Klomb przy parkingu, będący w ostatnim czasie z powodu suszy niezbyt estetyczny, został pięknie przebudowany. Po usunięciu zbędnych darni, ułożono kompozycję z granitowej kostki i z drzewek iglastych - miniaturek, po czym wysypano 7, 5 tony kamienia białego i czerwonego. W ten sposób otoczenie kościoła nabrało jeszcze piękniejszego wyglądu. Ks. Proboszcz zapewnia, że na tym nie poprzestanie...

Sie 09, 2012

Manewry Straży Pożarnej

8 sierpnia tj. w środę w naszym kościele były przeprowadzane specjalistyczne ćwiczenia instruktażowo- zgrywające formacji obrony cywilnej i straży pożarnych. W ćwiczeniach brało udział 21 wozów bojowych, 10 jednostek wspomagających i 120 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z Dąbrowy Tarnowskiej i Tarnowa oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej z całego powiatu dąbrowskiego. Ćwiczenia polegały na prowadzeniu i koordynowaniu akcji ratunkowej Straży Pożarnej, Obrony Cywilnej, Policji, Pogotowia Ratunkowego na wypadek pożaru zabytkowego kościoła parafialnego.

Dziękujemy - dowódcom służb zaangażowanych w akcji st. bryg. mgr inż. Adamowi Rzemińskiemu, mł. bryg. mgr inż. Andrzejowi Gorzkowiczowi, wszystkim biorącym udział w ćwiczeniach za doskonalenie swoich zdolności bojowych i oby nigdy nie były one testowane w warunkach faktycznego pożaru. Szczególne podziękowania składamy naszym niezawodnym Strażakom z Radgoszczy za szczególną opiekę i troskę o nasz parafialny kościół i wszystkich parafian.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.