Lip 27, 2012

Wakacyjny odpoczynek z Panem Bogiem

     Nie ma szczęścia w życiu człowieka a także szczęśliwych wakacji bez Pana Boga. Wychodząc z tego założenia, jak co roku autokarem pielgrzymowaliśmy do sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. We Mszy św. 2 lipca o godz. 18.00 Uczestniczyło w pielgrzymce tylko 38 osób, mniej niż zwykle. W niedzielę 8 lipca po każdej Mszy św. miało miejsce poświęcenie pojazdów z okazji rozpoczętych wyjazdów do pracy za granicę i wakacji. Warto pamiętać, że oprócz błogosławieństwa jakim otoczony jest posiadacz samochodu trzeba by się zawsze pomodlić przed każdym wyruszeniem w drogę i by nigdy nie kierować jakimkolwiek pojazdem po spożyciu alkoholu.

W piątek 20 lipca o godz. 19.00 wielu parafian uczestniczyło we Mszy św. na cmentarzu. W homilii Ks. Proboszcz mobilizował nas do dalszej wytrwałej modlitwy za zmarłych, ale także do troski, by wszyscy chorzy i w podeszłym wieku odchodzili do wieczności pojednani z ludźmi i Bogiem.

Z okazji Mszy św. wielu parafian uporządkowało groby swoich wiernych.

Lip 27, 2012

         Od 12 kwietnia br. trwały prace przy renowacji polichromii połowy sufitu i ściany bocznej w naszym kościele parafialnym. Zostały szczęśliwie zakończone 4 lipca. Prace przebiegały bardzo sprawnie gdyż zniszczenia polichromii były o wiele mniejsze niż w prezbiterium, a ponadto firma konserwatorska p. Marka Dańca pracowała w 9 osobowym składzie. Zdjęto przemalowania na powierzchni 225 m2, wymieniono kilka zniszczonych desek, wykonano uszczelnienie spoin między deskami sufitu i belkami ścian specjalną pianką, oraz specjalistyczną szpachlą, po czym firma konserwatorska p. Anity Pająk dokonała scalenia kolorystycznego całości.

     Komisja konserwatorska 29 czerwca dokonała odbioru wykonanych prac wysoko oceniając jej poziom. Dziękujemy za demontaż i ustawienie nowego rusztowania po drugiej stronie kościoła mieszkańcom Zarzecza Małego za rzeką oraz Sławomirowi i Szczpanowi Podoskom za pokierowanie tymi pracami.

Cze 27, 2012

Po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, w czasie tzw. Oktawy Bożego Ciała, codziennie o godz. 7.00 i 19.00 wielu parafian, w tym dzieci i gimnazjaliści uczestniczyli w uroczystej Mszy św. z procesjami eucharystycznymi. Na zakończenie Oktawy, w piątek w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa na Mszy św. wieczornej miało miejsce poświęcenie wizerunku Chrystusa Ukrzyżowanego ufundowanego przez Akcję Katolicką. Wizerunek będzie umieszczony na Krzyżu znajdującym się na nowej części cmentarza.

Wielu pseudo politykom i aktywistom pożałowania godnych „stowarzyszeń” zaczyna przeszkadzać Krzyż Pana Jezusa w naszej Ojczyźnie. Niestety negatywnie wpływa to na zachowanie ludzi słabej wiary i rodzi złe emocje. Dlatego, tym bardziej dziękujemy członkom Akcji Katolickiej za tą inicjatywę i składamy Bóg zapłać za złożony dla Parafii dar.

Cze 08, 2012

Prymicje ks. Praktykanta

W uroczystość Bożego Ciała gościliśmy w naszej parafii neoprezbitera ks. mgr Huberta Komoniewskiego. W niedzielę 3 czerwca przeżywał w rodzinnej parafii w Okulicach Prymicje (odprawił pierwszą Mszę św. w rodzinnej parafii). W naszej parafii, wygłosił słowo Boże na wszystkich Mszach św. i przewodniczył uroczystej sumie z procesją. Otoczmy jego osobę naszymi modlitwami, szczególnie powierzmy go Matce Kapłanów, by wypraszała mu łaskę owocnego i pięknego przeżywania kapłaństwa.

Cze 04, 2012

Młodzi ministranci

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, na Mszy św. o godz. 11.30 5 chłopców ze szkoły podstawowej zostało przyjętych do grona minstrantów. Pod opieką wikariusza ks. Rafała przez 8 miesięcy poznawali zasady służby ministranckiej. W tym okresie służyli przy ołtarzu jako aspiranci przygotowując się praktycznie do służby Bożej. Od chwili uroczystego błogosławieństwa jako już ministranci będą według wyznaczonego planu, służyć na Mszy św. w ciągu tygodnia, w niedziele i święta oraz w czasie innych nabożeństw. Gratulujemy rodzicom nowych ministrantów oraz chłopcom życzymy, aby nie brakło im gorliwości w służbie Bożej. Ks. R. Żelazo dziękujemy za gorliwe przygotowanie chłopców do służby przy ołtarzu. 

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.