Gru 27, 2014

Zmarł śp. Kazimierz Stal. Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w poniedziałek 29 grudnia o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. Modlitwa Różańcowa o godz. 11.30 w kościele.

Gru 25, 2014

W Święto Bożej Miłości życzymy Wam Drodzy Goście i Parafianie

aby Boże Dziecię wam błogosławiło,

a życie wasze - szczęściem dla innych było,

aby święta Rodzina nad wami czuwała i łaskami was obdarzała:

zdrowiem i radością, pokojem i miłością,

aby do szczęścia niczego wam nie brakowało,

a serce wasze miłością do Boga i bliźnich pałało.

Niech Jezus Malusieńki - nasz Bóg

zawsze nam błogosławi i do nieba zaprowadzi.

Gru 21, 2014

Zmarła śp. Irena Aksamit

Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w piątek 19 grudnia o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. Modlitwa Różańcowa o godz. 11.30 w kościele.

Gru 12, 2014

Kaplica pw. Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Narożnikach służy parafianom południowo wschodniej części naszej parafii. W każdą niedzielę, w I piątki oraz w adwencie i Wielkim Poście są odprawiane Msze św. i inne nabożeństwa. Jej wnętrze po założeniu nowej instalacji nagłaśniającej, a zwłaszcza po zainstalowaniu ogrzewania gazowego nadmuchowego wymagało odświeżenia. W poniedziałek 1 grudnia firma remontowo budowlana naszego parafianina Sławomira Podoska przy ofiarnej pomocy parafian postawiła rusztowanie, następnie przystąpiono do czyszczenia ścian (były pomalowane wapnem), uzupełniono szpachlą pęknięcia i odbicia po czym zagruntowano całą powierzchnię i pomalowano. W tym samym czasie przystąpiono do pracochłonnego malowania kasetonów w suficie. Złotolem pokryto paski a dla odcięcia kolorów i płaszczyzn wymalowano paski w kolorze czerwonym i zielonym. W sumie wymalowano blisko 2 000 m pasków. Prace te wykonywali nie tylko mieszkańcy Narożnik, ale zaproszeni przez proboszcza wolontariusze z parafii.

Prace zostały solidnie wykonane za co serdecznie dziękujemy firmie S. Podoska, wolontariuszom, mieszkańcom Narożnik a w szczególności Krzysztofowi Giży, Jackowi Wolakowi i Marzenie Surgot. Bóg zapłać.

Kaplica jest już przygotowana na przybycie nowego, dębowego ołtarza z obrazem św. Najświętszej Rodziny.

Gru 02, 2014

Zmarł śp. Stanisław Babiarz

Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w środę 3 grudnia o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy.