Wrz 17, 2012
W środę 12 września br. po Mszy św. wieczornej i nowennie na plebanii pod przewodnictwem Ks. Proboszcza odbyło się powakacyjne spotkanie Rady Parafialnej. Ks. Proboszcz poinformował zebranych:

-  o przygotowaniach związanych uroczystością konsekracji ołtarza mszalnego, poświęcenia 3 ołtarzy i polichromii kościoła;

-  o propozycji zmiany sposobu zbierania płodów rolnych na Seminarium Duchowne (transport darów w każdym rejonie parafii przez wyznaczoną osobę i przewiezienie ich na plebanię);

-  o propozycji Wójta Gminy przekazania kwoty 10 000 zł na cele parafii

-   o planowanych pracach (malowanie dzwonnicy, dokończenie remontu ogrodzenia, konserwacja posadzki i ławek w kościele, dary ołtarza na uroczystość konsekracji.

Rada Parafialna:

-   przyjęła informacje i podjęła uchwałę, w której proponuje przekazanie 10 000 zł. ze środków Urzędu Gminy na wybudowanie dwóch śmietników na cmentarzu. Sporządzono stosowny dokument, który podpisali członkowie rady.

-   zaaprobowała nowy sposób zbierania darów na Seminarium Duchowne;

Na tym posiedzenia Radu zostało zakończone.

Maj 16, 2012

Roboty konserwatorskie w kościele

Zgodnie z umową nasza Parafia uczestniczy w pracach konserwatorskich przy polichromii nawy głównej. Parafianie z Zarzecza za rzeką w sobotą 12 maja wykonali impregnację całego sufitu nawy głównej. Zużyto ponad 120 l środków zatruwających szkodniki i impregnujących deski. Koszt środków to kwota blisko 2500 zł. Aby wykonać tę pracę trzeba było zrekonstruować ocieplenie sufitu i ponownie je szczelnie ułożyć. Od 14 maja trwały prace przy czyszczeniu z przemalowań lamperii w całym kościele. Oczyszczono ok. 70 m2 powierzchni, która następnie zostanie w miejscach uszkodzonych przez robaki i wilgoć uzupełniona, wyszpachlowana i pokryta farbą. Prace bardzo sumiennie wykonali parafianie z Zarzecza za rzeką.

Cze 13, 2011

Zał. nr 1

/pieczęć/

znak sprawy:

(WZÓR)

OGŁOSZENIE O PLANOWANYM ZAMÓWIENIU

na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich

lub robót budowlanych przy zabytku dotowanych ze środków MWKZ w Krakowie

/procedura konkurencyjna w trybie konkursu ofert/

Właściciel lub posiadacz zabytku - Zamawiający:

Nazwa:

Parafia Rzymsko Katolicka pw. św. Kazimierza w Radgoszczy

adres: 33-207 Radgoszcz; Pl. Św. Kazimierza 15

nr tel.: 14, 641 41 05

fax.:    14, 641 41 05.

informuje

o planowanym udzieleniu zamówienia pn.:

„Konserwacja techniczna i estetyczna polichromii ścian prezbiterium kościoła pw. św. Kazimierza w Radgoszczy

Procedura udzielenia nin. zamówienia realizowana jest w trybie konkursu ofert zgodnie z procedurą konkurencyjną obowiązującą przy wydatkowaniu środków finansowych dla zadań (zamówień) finansowanych ze środków Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie
w ramach udzielonych dotacji celowych na prace przy zabytkach.

Zamawiający zaprasza wszystkich zainteresowanych i uprawnionych wykonawców tego rodzaju prac do złożenia wniosku do udziału w przedmiotowym konkursie.

Termin złożenia wniosku: 20 czerwca do godz.: 16.00.

Wnioski można składać osobiście, pocztą, mailem lub faxem – decyduje data otrzymania wniosku przez Zamawiającego. Wnioski złożone po wyznaczonym terminie nie będą rozpatrywane.

W treści wniosku należy podać dokładny adres pocztowy lub adres poczty elektronicznej,
na który Zamawiający prześle formalne zaproszenie do złożenia oferty na wykonanie zamówienia.

13.06.2011. Ks. Marek Łabuz

data i podpis Zamawiającego

Gru 24, 2010

Życzenia Świąteczne

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok pełni nadziei spoglądamy w przyszłość i życzymy wam Drodzy Parafianie w kraju i za granicą, abyście doznali w tym czasie wyjątkowego szczęścia; abyście poczuli miłość rodzącego się Boga; abyście zrozumieli sens życia i otworzyli swoje serca na tych, którzy z nadzieją oczekują na narodzenie się w i ich życiu choćby małego promyka szczęścia a Gwiazda Betlejemska niech Was każdego dnia Nowego Roku prowadzi ku temu co dobre.

Wasi Duszpasterze

Gru 24, 2010

Spowiedź adwentowa

We wtorek 21 grudnia w naszej parafii będzie spowiedź adwentowa dla wszystkich parafian wg następującego porządku: od 8.00 do 12.00 z półgodzinną przerwą o 10.00; i po południu od 14.00 do 18.00 z przerwą półgodzinną o 16.00. Spowiedź będzie wydłużona do 18.00 po to, by także pracujący mogli się spokojnie wyspowiadać. Wyjątkowo we wtorek roraty będą o godz. 18.00.

Prosimy zrozumienie naszej prośby i skorzystanie ze spowiedzi we wtorek. Niestety, przed każdym świętem parafianie, którzy nie mają żadnej przeszkody, by spowiadać się w wyznaczonym dniu przychodzą do spowiedzi w następnych dniach, kiedy mamy nadmiar duszpasterskich obowiązków.