Wrz 18, 2010
W uroczystość Podwyższenia Krzyża św. w naszej parafii uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej. O godz. 17.30 wyruszyliśmy z kościoła do odrestaurowanego krzyża przy ul. Jagiellońskiej. Ks. Proboszcz prowadził rozważania Drogi Krzyżowej. Pod krzyżem nastąpił obrzęd poświęcenia odnowionego krzyża. Pracę wykonał stolarz pan Feliks Taraska. Po powrocie do kościoła uczestniczyliśmy we Mszy św. ofiarowanej jako przebłaganie Najświętszego Serca Pana Jezusa, za grzechy wszystkich Parafian.

Wrz 12, 2010
W sobotę 11 września (mimo niesprzyjającej wydawało się jeszcze wcześnie rano pogody) zgromadziliśmy się w kościele, by z błogosławieństwem Ks. Proboszcza wyruszyć pieszo do sanktuarium Matki Bożej w Odporyszowie. Na szczęście pogoda dopisała, nie padał deszcz. Liczna grupa parafian - 262 osoby, głównie młodzież modląc się w skupieniu pielgrzymowała do sanktuarium. Zabraliśmy ze sobą 2 żniwne wieńce, by dziękować Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Prosiliśmy Maryję, by najlepszy nasz Ojciec Bóg błogosławił nam w pracach polowych.

Wrz 05, 2010
Dnia 1 września 2010 r. przedszkolaki, dzieci, młodzież wraz z opiekunami, nauczycielami, wychowawcami i dyrekcjami modlili się na Mszy św. o Boże błogosławieństwo, zdrowie i sukcesy w nauce. Kościół jak zwykle był wypełniony po brzegi. Dziewczynki z chórku pięknie pomagały nam w modlitwie. W czasie kazania Ks. Proboszcz przypomniał zebranym, że najlepszym Nauczycielem jest Pan Jezus, którego wszyscy powinniśmy zawsze uważnie słuchać, zapamiętywać Jego naukę i według niej postępować. On pięknie nauczał, uważnie słuchał pytań swoich uczniów, na wszystkie odpowiadał. Nie dawał ocen, ale za to dawał siłę by być dobrym Jego uczniem. Nauczycielom i Wychowawcom w Radgoszczy życzymy by naśladowali Nauczyciela z Nazaretu, uczniom by naśladowali uczniów Pana Jezusa i do nich się upodobnili.

Wrz 05, 2010
W niedzielę 29 sierpnia nasza parafia przeżywała uroczystość odpustową z okazji przeniesienia relikwii św. Kazimierza. Z tej okazji w sobotę wielu parafian przystąpiło do sakramentu pokuty. Z powodu deszczu i zimna Msza św. za zmarłych parafian została odprawiona w kościele. Sumę odpustową odprawił ks. prałat były dziekan i proboszcz parafii dąbrowskiej ks. Józef Poremba. W słowie Bożym przypomniał nam licznych Polaków, którzy przeszli przez ojczystą ziemię, w trudzie pracy, modlitwy, służbie Bogu i ludziom doszli do świętości. Jednym z tych świętych był patron naszej parafii św. Kazimierz. W drodze do zdobycia osobistej świętości pomagali mu rodzice i nauczyciele. Kaznodzieja wezwał nas do tworzenia dobrego religijnego klimatu w naszych rodzinach i całej parafii, której owocem będą szczęśliwi, szlachetni, święci parafianie. Bóg zapłać Ks. Prałatowi za miłe słowa pod adresem młodzieży z naszej parafii.

Wrz 05, 2010
Dnia 27 sierpnia 2010 r. przybył do naszej parafii nowy wikariusz, neoprezbiter ks. Rafał Żelazny. Pochodzi z parafii Uście Solne. Będzie uczył religii w Przedszkolu, w Szkole Podstawowej i w Gimnazjum, będzie opiekował się aspirantami i ministrantami, Młodzieżową Grupą Apostolską i Akcja Katolicką, będzie przygotowywał dekoracje w kościele. Życzymy Ks. Wikariuszowi Bożego błogosławieństwa. Zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Szczęść Boże na radgoskiej ziemi.    

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.