Paź 31, 2010

  We wtorek 26 października została przywieziona z pracowni konserwatorskiej kolejna figura Matki Bożej. To ostatni poddany gruntownej renowacji feretron Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus na ręku. Ze względu na subtelność figury – złocenie i malowanie, nie będzie noszona w procesjach, ale po poświęceniu w najbliższym zostanie umieszczona w specjalnym miejscu w kościele skąd będzie zapraszać nas do modlitwy i naśladowania Maryii.

   Paź 31, 2010
   W sobotę 29 października br. wszyscy dorośli parafianie mają okazję by pojednać się z Panem Bogiem. Od godz. 14.00 do 17.00 z półgodzinną przerwą od 16.00 do 16.30. Będą posługiwali kapłani z sąsiednich parafii. Katolickie przeżycie przez wiernych uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego polega na przystąpieniu do spowiedzi i Komunii św. Jak naucza nas Kościół, zmarłym oczyszczającym się w czyśćcu najobfitszym źródłem jest odpust zupełny.

   Paź 25, 2010
   W poniedziałek 18 października br. po Mszy św. wieczornej ze świeczkami w rękach udaliśmy się w procesji różańcowej na nasz parafialny cmentarz. Rozważania poprowadził Ks. Proboszcz. Mimo przejmującego zimna, spora wspólnota parafialna modliła się za tych, którzy sami sobie pomóc już nie mogą. W sposób szczególny modliliśmy się za ofiary narodowej tragedii pod Smoleńskiem, ale także za tych którzy zginęli w innych katastrofach -pod Berlinem, pod Nowym Miastem i innych. Miłosierdziu Bożemu polecaliśmy także ofiary zbrodni - aborcji i eutanazji oraz nieludzkich eksperymentów na osobach ludzkich – in vitro.

   Paź 25, 2010
   W sobotę 16 października br. młodzież i nauczyciele naszego gimnazjum na czele z pocztem sztandarowym przybyli do kościoła, by modlić się o rychłą beatyfikację sługi Bożego Jana Pawła II Patrona Gimnazjum. Mszy św. przewodniczył i słowo Boże wygłosił proboszcz parafii pw. św. Augustyna w Jamach ks. kanonik Józef Kołek. Podzielił się osobistymi wspomnieniami ze spotkania z kard. Karolem Wojtyłą tuż przed jego wyborem na Stolicę Apostolską. Wezwał młodzież do jak najlepszego wykorzystania czasu nauki w szkole i w parafiach - by nie zmarnować swojej młodości - tak jak pięknie młodość przeżył Jan Paweł II.

   Paź 25, 2010
   Dnia 13 października, w kolejną rocznice zakończenia objawień Matki Bożej w Fatimie uczestniczyliśmy w procesji różańcowej wokół kościoła. Po Mszy św. ze słowami pieśni „Z dalekiej Fatimy donośnie brzmi dzwon”, które stały się wprowadzeniem do każdej z kolejnych tajemnic modliliśmy się do Matki Jezusa i naszej Matki. Rozważania prowadzili członkowie Akcji Katolickiej z naszej parafii. Pod misyjnym krzyżem przy kościele odśpiewaliśmy Apel Jasnogórki i po błogosławieństwie Ks. Proboszcza z orędziem matki Bożej wróciliśmy do rodzinnych domów.

   Aktualności

   Ogłoszenia parafialne

   Warto przeczytać

   Please publish modules in offcanvas position.