Cze 24, 2015

Dni modlitw o urodzaje czyli dawniejsze Dni Krzyżowe były zgodnie z powstającym zwyczajem w nowej w formie. W poniedziałek 11 maja o godz. 18.00 rozpoczęła się w kościele procesja do kapliczki Matki Bożej w Sośninie i tam była Msza św. We wtorek o godz. 18.00 była Msza św. przy kapliczce Matki Bożej na ul. Nowej i procesja, a w środę Msza św. w kościele parafialnym o godz. 18.00, bez procesji, natomiast o godz. 18.30 była Msza św. i procesja w Narożnikach. Parafianie liczniej, zwłaszcza z terenów położonych bliżej miejsc stacyjnych brali udział w nabożeństwach.

Maj 11, 2015

W niedzielę 3 maja o godz. 11.30 grupa 44 dzieci z klas II (w tym jedno z Włoch) przygotowywanych przez proboszcza ks. Marka Łabuza przystąpiło do I Komunii św. W sobotę od godz. 15.00 po raz pierwszy w życiu spotkały się z Jezusem Miłosiernym w sakramencie pokuty i pojednania. W niedzielę dopisała pogoda. Dzięki dobrej współpracy rodziców z katechetą, dzieci w skupieniu i rozmodleniu nie tylko w dniu I Komunii św., ale także w Białym Tygodniu były blisko Jezusa. Oby piękne przeżycia owocowały w nich przez całe życie. Rodzice Dzieci I Komunijnych złożyli jako dar ołtarza 3500 zł. Zakupiono 2 welony do Ewangeliarza, welon na kielich w tabernakulum, oraz 2 ręcznie rzeźbione świece ołtarzowe. Pozostała kwota 3100 zł została przeznaczona na wykonanie nowego konfesjonału do kościoła.

Na tradycyjną pielgrzymkę dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem wybrały się do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Pani Świętokrzyskiej w Kałkowie - Godowie. Uczestniczyły we Mszy św. w strojach I komunijnych, prowadziły Drogę Krzyżową w plenerze. Na koniec był grill i pyszna kiełbaska. Pielgrzymka jeszcze bardziej umocniła duchowość eucharystyczną i maryjną dzieci i ich najbliższych.

Mar 10, 2015

W styczniu zamontowanych zostało 10 dębowych ławek w kaplicach bocznych przy ołtarzach Niepokalanego Serca NMP i Najśw. Serca Pana Jezusa. Podobnie jak ławki w nawie głównej mają zdobione boki, z poduszkami pod kolana i podnoszone klęczniki. Z okazji uroczystości odpustowej zostało wykonanych kolejnych 17 dębowych ławek. Trzy dla ministrantów w prezbiterium i 14 w babieńcu. W sumie wykonano w ostatnim roku 150 metrów bieżących ławek w prezbiterium, pod ścianami kościoła, w kaplicach bocznych i w babieńcu. W ten sposób zakończono wykonywanie wszystkich ławek w kościele. Kościół posiada obecnie 520 miejsc siedzących. Inwestycja ta, choć materiał był ofiarowany przez parafian, pociągnęła za sobą spore wydatki. Wykonane ławki, to połowa ławek wykonanych w nawie głównej za wykonanie których zapłacono ponad 90 000 zł. Z niedzielnych składek nie jest możliwe pokrycie należności za wykonane ławki. Dlatego w III niedzielę marca parafianie składali do podpisanych kopert (z adresem) dobrowolne ofiary na pokrycie długów za ławki w kościele parafialnym oraz nastawę ołtarzową w Narożnikach. Ofiary złożyło w marcu i kwietniu około 55% parafian. Kościół posiada już zatem komplet ławek.

Cze 19, 2015

Zmarł śp. Roman Sojka. Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w sobotę 20 czerwca o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. Modlitwa różańcowa w domu rodzinnym.

Cze 14, 2015

Zmarła śp. Danuta Skrzek. Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w piątek 12 czerwca o godz. 10.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. Modlitwa Różańcowa o godz. 9.30 w kościele.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.