Sie 23, 2015

Zbliża się nowy rok szkolny i katechetyczny. Przypominamy rodzicom, o katechizmach i ćwiczeniach z jakich będą się uczyć w tym roku dzieci w szkole podstawowej:

 

klasa I - katechizm i ćwiczenia pt. „Jesteśmy rodziną Pana Jezusa”

klasa II - katechizm i ćwiczenia „Kochamy Pana Jezusa”,

klasa III z katechizm i ćwiczenia „Jezus przychodzi do nas we Mszy św.,

klasa IV z katechizm i ćwiczenia „Jestem chrześcijaninem”.

 

Gimnazjaliści będą się uczyć z nowych katechizmów które obowiązywały już w ubiegłym roku. Zachęcamy by kupować katechizmy i ćwiczenia u kapłanów uczących w szkole, są tańsze niż w sklepie.

Lip 20, 2015

Jubileusz to okazja, aby Panu Bogu podziękować za łaski jakie dobry Bóg dał nam na drodze naszego ziemskiego pielgrzymowania – w realizacji naszego życiowego powołania.

Małżonkowie Zofia i Jan, Bożena i Łukasz dziękują za dar założenia małżeństwa i rodziny za dzieci i wnuki.

Jubilaci kapłani, których dziś gościmy w naszej parafii dziękują za łaskę kapłaństwa, którą obdarzył ich Chrystus.

My, uczestniczący w liturgii Mszy św. dziękujemy za łaski jakie przez kapłanów udzielił ludziom Bóg.

Pragnę powitać ks. kanonika Jerzego Rudnika, emerytowanego długoletniego proboszcza parafii pw. św. Kazimierza w Uszwi. Był moim bardzo dobrym proboszczem. Przeżywa w tym roku jubileusz 60-lecia kapłaństwa. W swoim kapłańskim życiu, dzień po dniu uświęcał siebie i tych wśród których pracował codzienną eucharystią, sakramentem pokuty, na katechezie i ambonie. Zaprosiłem Go by razem nami modlił się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej radgoskiej parafii.

Witam mojego kolegę ze szkolnej licealnej ławy ks. Janusza Burzawę. Od 20 lat pracuje jako misjonarz na Filipinach. Obchodzi jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Kilka razy otarł się już o śmierć na misjach z ręki rebeliantów i porywaczy. Przybył do naszej Ojczyzny by odpocząć nieco i nabrać sił do dalszej pracy. Jego filipińscy parafianie już niepokoją się i esemesują kiedy wróci do nich i dokończy budowę kościoła. Proszę go o wygłoszenie słowa Bożego, które niech nam umocni w wierze i zmobilizuje do jeszcze gorliwszej miłości bliźniego.

Lip 09, 2015

Zmarł śp. Edward Kopia. Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w czwartek 9 lipca o godz. 16.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. Modlitwa Różańcowa o godz. 15.30 w kościele.

Cze 30, 2015

Zmarł śp. Jan Minorczyk. Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w środę 1 lipca o godz. 15.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy.

Cze 30, 2015

Zmarł śp. Józef Wąż. Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w czwartek 1 lipca o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.