Cze 28, 2016

Zmarł śp. Mieczysław Kowalski. Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w środę 29 czerwca 2016 r. o godz. 15.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy.

Cze 04, 2016

W sobotę 4 czerwca o godz. 7.00 w kościele parafialnym zebrało się ok. 100 osób, głównie młodzieży, aby rozpocząć pieszą pielgrzymkę do kościoła jubileuszowego pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej z racji Roku Świętego Miłosierdzia. W czasie marszu młodzież prowadziła rozważania Drogi Krzyżowej, Różańca św. i Koronki do Jezusa Miłosiernego. Ks. Proboszcz zapoznał pielgrzymów z programem i istotą nawiedzenia kościoła jubileuszowego. Do Dąbrowy samochodami przybyło ok. 200 osób starszych, w tym blisko 20 dzieci I komunijnych. Wszystkich pielgrzymów przywitał dziekan dąbrowski ks. prałat Stanisław Cyran. W konferencji na rozpoczęcie nabożeństwa przypomniał pielgrzymom o 3 formach szerzenia kultu miłosierdzi Bożego którymi są: słowo, modlitwa i czyn. W czasie adoracji Najśw. Sakramentu parafianie przystąpili do spowiedzi św. oraz pisali prośby do Jezusa Miłosiernego, które były przedstawione Jezusowi w czasie Koronki. Podczas mszy św. misjonarz Miłosierdzia diecezji tarnowskiej. Ks. dr Jan Bartoszek uwrażliwiał zebranych na konieczność pełnienie uczynków miłosiernych co do duszy. Ich brak w życiu codziennym doprowadził do zaistnienia wiele zła i sytuacji, które codzienne życie czynią nieznośnym. Na zakończenie Eucharystii ks. dziekan poprowadził modlitwy związane z uzyskaniem odpustu jubileuszowego.

Maj 31, 2016

Zmarł śp. Czesław Bogucki. Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w środę 1czerwca 2016 r. o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy.

Maj 28, 2016

Zmarł śp. Kazimierz Sadko. Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w sobotę 28 maja 2016 r. o godz. 13.00 w kościele parafialnym pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. Modlitwa Różańcowa o godz. 12.30.

Maj 23, 2016

Drogi Księże Prałacie Robercie Jubilacie

 

Na swoim prymicyjnym obrazku jako motto swojego kapłańskiego życia zapisałeś słowa: „dać świadectwo prawdzie... aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano.. i aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest Panem”.

Wiernie realizujesz swoje życiowe hasło dając świadectwo o Chrystusie w kraju i za granicą. Dziękując dzisiaj wraz z Tobą w rodzinnej parafii pw. św. Kazimierza w Radgoszczy Jezusowi Chrystusowi Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi za dar Najświętszej Eucharystii i kapłaństwa którym Cię obdarzył, gratulujemy Ci twoich licznych dokonań i sukcesów.

W imieniu wszystkich Parafian w Radgoszczy, kapłanów z niej pochodzących i w niej pracujących oraz w swoim imieniu życzę Ci dostojny Jubilacie na drodze Chrystusowego kapłaństwa, o której to drodze napisałeś: „Oto idę abym spełniał wolę Twoją” - nieustannej asystencji Trójcy Przenajświętszej, opieki Matki Bożej, zdrowia, życzliwości ludzi dalszych awansów i sukcesów. Szczęść Boże.

 

                                                                                             Ks. Marek Łabuz

                                                                                                    proboszcz

 

                        Radgoszcz, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 22 maja 2016 r.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.